Tekirdağ Un, 1998 yılından beri geliştirmiş olduğu ısıl işlem teknolojisi ile, sektöründe yeni açılımların lideri olmuştur. Sürekli devam eden Ar-Ge çalışmaları ve teknoloji yatırımlarıyla, değişen beslenme alışkanlıkları doğrultusunda, kendini hep geleceğe odaklanmış ve "Yeni Jenerasyon Un Sanayi" teknolojisinde lider olmuştur.

Tekirdağ Un'un, ısıl işlem ünitesinde üretilen "Pastörize Un" Türkiye ve dünyanın öncü gıda markalarına, özel olarak kendi reçete spektlerine uygun üretilmekte ve toplam gıda güvenliği ile tam uyumlu, maksimum hijyen garantili, dünya standartlarına uygun koşullarda lojistiği sağlanmaktadır.

Tekirdağ Un, ısıl işlem teknolojisinde 2006 yılında başlanan, 2007 yılında yatırımı tamamlanan ve 2008 yılının birinci çeyreğinde üretime geçen yeni proje ile dünya çapında bir teknoloji liderliğine ortak olmuştur.

Bu yeni Proje ile Tekirdağ Un Sektöründe bir ilk olarak Gıda Extrüzyon Teknolojisini devreye almış ve böylelikle dünyada sayılı üreticilerin olduğu ileri teknoloji ve AR-GE gerektiren yepyeni bir segment temsilcisi olmuştur. Böylece yarınların doğal gıda ürünlerini üreten özel extrüzyon teknolojisi, Tekirdağ Un Fabrikasında hayata geçmiştir. Bu teknoloji ile dünya genelinde SUPREX markası ile piyasa sunulan Pre-Jelatinize ürünler, öncelikli olarak yeni nesil gıdalar olmak üzere, tüm gıdaların doğal reçetelerle, düşük maliyet ve kalite bileşkesinin gerçekleştiği en yüksek noktada üretim yapılmasını sağlar. Suprex, Un ve Unlu Mamüllerde, Çerezlerde, Aperatiflerde ve Soslarda, Çabuk Çorba çeşitlerinde, İşlenmiş Et ürünlerinde, Balık ve Evcil hayvan yemlerinde, Kağıt Karton,Tutkal,Sondaj,Döküm Sektörlerinde başarı ile kullanılmaktadır.

Fonksiyonel gıdalar konusunda, dünyada öncü olan ileri teknoloji SUPREX ürünleri, Pre-Jelatinize ve pastörize unlar hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki web sitelerine bakabilirsiniz.

 
 
   
 
İşlevseldir: Soğuk suda çözünebilir ve yağlara bağlanabilir.
Besleyicidir: Kolay sindirilebilir ve besleyicidir.
Güvenilirdir: Mikrobiyolojik yükten arındırılmıştır.
İzlenebilirdir: Non GMO'dur, bitkilerden elde edilmektedir.
Doğaldır: Sağlığa zararsız ve yeşil etiketli bir üründür.
Hesaplıdır: Kullanımda maliyeti düşürür.
Kullanım alanları: Un ve Unlu Mamüller, Aperatif, Sos ve Çabuk Çorba çeşitleri, İşlenmiş Et ürünleri, Balık ve Evcil hayvan yemleri, Kağıt ve Karton Sektörü.
   
 
www.suprex.info